Gestalt Coaching – rozmowy o rozwoju. Podcast dla wszystkich, chcących dowiedzieć się więcej o pracy w podejściu Gestalt w biznesie.

21 stycznia 2025
Zrzut-ekranu-2025-01-21-o-08.21.21-1200x674.jpg

Gestalt Coaching – rozmowy o rozwoju. Podcast dla wszystkich, chcących dowiedzieć się więcej o wykorzystania podejścia Gestalt w biznesie. 

 

Rozwój dotyczy każdego człowieka. Jego brak oznaczać mógłby stagnację czy bezruch, tym samym wykluczałby dynamikę jaką jest zmiana. Psychologia humanistyczna – opierając się m.in. o myśli filozofów egzystencjalnych czy fenomenologów – widzi człowieka jako byt autonomiczny, który dąży do rozwoju i urzeczywistniania swojego potencjału (samorealizacji). 

Organizacje (w rozumieniu świata biznesu) tworzą ludzie. Procesy, które dzieją się w firmach są zatem podobne a nawet takie same co międzyludzkie, ponieważ osadzone są w relacjach. Dlatego też koncepcje psychologiczne oraz podejścia psychoterapeutyczne mogą być (i z powodzeniem są) stosowane na gruncie codzienności biznesowej. Jednym z takich podejść – sposobu rozumienia i opisu rzeczywistości – jest Gestalt. O Gestalcie oraz o jego zastosowaniu w pracy coachingowej pisałem już m.in. tutaj oraz w artykule w książce pt. „Przestrzenie coachingu Jedna idea – wiele wymiarów”. Gestalt – rozumiany jako osadzone w teorii i praktyce podejście – wykorzystywane jest także w obszarze życia zawodowego jako sposób pracy konsultantów, coachów, trenerów czy superwizorów. Wspierają oni organizacje i ludzi w nich pracujących m.in. w rozwoju, wzroście, przywództwie, budowaniu dobrostanu, zdrowych relacji i zdrowych firm. 

Tym razem przygotowuję się do nowej inicjatywy, do której pragnę zaprosić także Ciebie.

 

Gestalt Coaching – rozmowy o rozwoju.

Wraz z Michałem Lewandowskim, który jest praktykiem Gestalt (terapeutą, psychologiem, praktykiem Gestalt w Organizacjach oraz Prezydentem w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Gestalt EAGT) rozpoczynamy podcast o nazwie „Gestalt coaching – rozmowy o rozwoju”. Co to takiego? Jak mówimy w rozpoczęciu „to podcast dla tych, którzy szukają impulsu do pogłębionej refleksji nad rozwojem swoim i innych. To podcast dla coachów, konsultantów, trenerów, menedżerów i wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się, czym jest podejście Gestalt i jak z niego korzystać w pracy z ludźmi w organizacjach. Jako praktycy Gestalt objaśniamy główne założenia i pojęcia tego podejścia oraz dzielimy się przełożeniem ich na rzeczywistość biznesową. Zanurz się z nami w rozmowie i wspólnych poszukiwaniach, jak wspierać zdrowie i potencjał osób i organizacji.

 

Idea

Główną ideą podcastu jest przybliżenie słuchaczom_kom głównych pojęć podejścia Gestalt oraz dzielenie się dobrymi praktykami z zakresu pracy w duchu Gestalt. Naszymi rozmowami pragniemy zainspirować osoby do refleksji a czasem nawet do innego spojrzenia na znane z codzienności biznesowej tematy. Szczególne miejsce w naszych rozważaniach zajmie coaching i z pewnością coachowie znajdą sporo nowej wiedzy o tym, jak pracować w relacji indywidualnej, zespołowej oraz grupowej.

 

O czym będzie?

Nie zabraknie wprowadzenia do tego, czym właściwie jest podejście Gestalt. Opowiemy m.in. o paradoksalnej teorii zmiany, o relacyjności, postawie coacha, cyklu doświadczania czy stylach kontaktowania się. Będzie (o) tu i teraz. Będziemy się odnosić także do standardów ICF w kontekście etyki i kluczowych kompetencji. Z całą pewnością chcemy słuchać Twoich opinii, wskazówek i potrzeb tak, by móc współ-tworzyć ten podcast (a współtworzenie to także o pracy w podejściu Gestalt).

Zapraszam więc na posłuchania pierwszego odcinka, już 30.01 na platformie Spotify oraz na YouTube! W co drugi czwartek udostępniać będziemy kolejne odcinki. W kontakcie!

Jacek Jokś
Leadership&Executive Coach MCC ICF
Psychoterapeuta Gestalt w procesie szkolenia

Rate this post

O nas

Nasz zespół powstał dzięki przyjaźni i zrozumieniu jak ważna jest współpraca pomiędzy profesjonalnymi terapeutami o różnych specjalnościach. Ufamy, że różnorodność jaką proponujemy, może zaowocować dostępnością pomocy dla wielu osób o różnych potrzebach.

Znany Lekarz.

Pracownia Psychologiczna Pomocnia

Facebook

Ostatnio nasz Pomocniowy zespół rozszerzył się o nową specjalistkę, Monikę Wierbiłowicz ☺️ Zostawiamy kilka słów od Moniki:"Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej będąc jednocześnie pod wrażeniem skuteczności technik DBT i ACTu. Doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi i rodzicami w szkołach i przedszkolach. Od 7 lat również jako terapeuta i diagnosta (m.in. dysleksji i ADHD) w Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Arcamia.Do Pomocni zapraszam osoby dorosłe pragnące poczuć się lepiej i funkcjonować skuteczniej zgodnie z swoimi wartościami." 🍀Aby umówić się do specjalistki, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem - od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00.☎️795 795 202 lub 570 388 655💻sekretariat@pomocnia-poznan.pl ... See MoreSee Less
View on Facebook
Wraz z nowym rokiem zachęcamy do przyjrzenia się (dosłownie!) jak widzicie nadchodzący czas w swoich wyobrażeniach. Co tam się dzieje? Jak to czujecie? Co chcielibyście, by tam dla Was było i jak możecie to sprawić? 🎯🤔Warto podjąć te refleksje czytając o wizualizacji, o której pisze Jagoda Stankowska w swoim artykule. 📝📖Link do artykułu w komentarzach. Dobrej lektury! 📚✨ ... See MoreSee Less
View on Facebook
W dniach 31.12-01.01 sekretariat będzie nieczynny.Serdecznie zapraszamy Was do kontaktu w poniedziałek (30.12), a następnie w czwartek (02.01), w godz. 12:00-17:00.☎️795 795 202 lub 570 388 655💻sekretariat@pomocnia-poznan.plWesołego Nowego Roku! ... See MoreSee Less
View on Facebook
Święta to czas radości, ale też moment, który dla wielu osób może wiązać się z trudnościami i napięciami. Jak poradzić sobie z presją świątecznych przygotowań, wysokimi oczekiwaniami, czy poczuciem samotności? 🎄✨Na naszej stronie internetowej pojawił się nowy artykuł autorstwa Nikodema Wejerowskiego, który zgłębia te tematy i proponuje praktyczne rozwiązania. Zachęcamy do lektury – znajdziesz go w naszej czytelni!Link do artykułu w komentarzach poniżej 👇☎️795 795 202 lub 570 388 655💻sekretariat@pomocnia-poznan.pl ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌟🎄W dniach 24-26.12 sekretariat będzie nieczynny.Serdecznie zapraszamy Was do kontaktu w poniedziałek (23.12), a następnie piątek (27.12), w godz. 12:00-17:00.☎️795 795 202 lub 570 388 655💻sekretariat@pomocnia-poznan.plDobrego czasu! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Kontakt

Poradnia Psychologiczna
Pomocnia Poznań

ul. Śniadeckich 5/2, 60-773 Poznań
nr tel. +48 795 795 202
sekretariat@pomocnia-poznan.pl

© 2024 Pomocnia Poznań | wykonanie: alpa